Przejdź do głównej zawartości

O akcji

Skrawki Serdeczności (Snippets of Warmth) to niewielkie kartoniki z moimi rysunkami i krótkim tekstem na odwrocie. Sposób na okazanie życzliwości drugiej osobie.

Okazywanie serdeczności, bycie miłym, ma wielką moc, przynosi radość i to nie tylko obdarowanym, ale również tym, którzy ją okazują. Drobne gesty zwyczajnie cieszą, mogą też sprawić, że ktoś poczuje się wyjątkowo. Wszyscy potrzebujemy ciepłych słów.

Cel Akcji Skrawki Serdeczności

to przede wszystkim uśmiechy! Chciałabym aby te proste, ale piękne słowa docierały do jak największej liczby osób. W obecnych czasach każdy potrzebuje wsparcia i ciepłego słowa. I nie jest ważne czy jest bogaty, biedny, czy mieszka w Polsce, czy na biegunie. Może mieć skośne oczy, ciemną skórę, być odmiennej orientacji seksualnej, mieć 7 lub 99 lat... każdy zasługuje na drobny gest życzliwości. 


Skrawki Serdeczności na świecie

Znalazłeś Skrawek? 

Podziel się swoim zdjęciem ze Skrawkiem na Instagramie lub Facebooku, oznaczając je  #skrawkiserdecznosci lub #snippetsofwarmth. Pokaż swoją małą radość! Kartonik zachowaj lub podaj dalej. 

Chcesz zostać Posłańcem? Skorzystaj z poradnika jak to zrobić.

Jeśli uważasz, że warto kontynuować Akcję możesz mnie wesprzeć w zakupie potrzebnych materiałów. Wystarczy, że postawisz kawę. Z góry dziękuję w imieniu wszystkich obdarowanych. 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Monako, Cannes i Nicea

Okres zimowy nieco przygasza akcję ale nie całkowicie, A dowodem są dzisiejsze zdjęcia. Pierwszy zestaw zdjęć został przesłany przez Posłańca z Monako.  Dwa kolejne punkty na "skrawkowej" mapie to Cannes i Nicea. Posłańcowi dziękuję.  

Brno i Mikulov

 Tak blisko, a jednak dopiero teraz Skrawki dotarty do Czech. Bardzo mnie to cieszy, szczególnie jak patrzę na mapę Skrawków. Pięknie się nam rozrasta. I choć nie jest to głównym celem akcji, cieszy i dodaje zapału na więcej. Tym razem pocztówki z Brna i Mikulova. 

Światowy Dzień Dobroczynności - #GivingTuesday

 Dzisiaj 29 listopada to Światowy Dzień Dobroczynności. Przyznaję się szczerze i ze wstydem, że nie wiedziałam o tym. Jednak jakaś dobra duszyczka podesłała mi maila z informacją. W pierwszym momencie pomyślałam, że to spam i już chciałam wywalić do kosza. Jednak w ostatniej chwili powstrzymałam się i przeczytałam dokładniej.  GivingTuesday (Dobroczynny Wtorek) to inicjatywa zapoczątkowana jako eksperyment społeczny w 2012 roku w Nowym Jorku. Po 2 dniach wyprzedaży – #BlackFriday i #CyberMonday – robimy zwrot i zamiast wydawać – zaczynamy dawać. Dzielimy się tym co mamy – przekazujemy ubrania, wspieramy zbiórki żywności, poświęcamy swój czas na pomoc, wpłacamy darowizny albo też dzielimy się w internecie dobrymi inicjatywami i robimy dobry „hałas”. Szczegóły znajdziesz na stronie  Giving Tuesday Pl Akcja Skrawki Serdeczności idealnie wpasowuje się w ten trend społeczny. Bo czy dobre słowo, szczery uśmiech, to nie są ważne "towary" w naszym życiu? Ważne i to jeszcze jak!  Cies