Przejdź do głównej zawartości

Zostań Posłańcem Serdeczności

Pracujesz w kawiarni, bibliotece... i masz możliwość obdarowywania Skrawkami? Lubisz podróżować po całym świecie? Chcesz tak zwyczajnie, po ludzku, pomóc? Cieszysz się widząc uśmiech na twarzy drugiego człowieka? Zostań Posłańcem Serdeczności, przekonaj się jak dzięki małemu kartonikowi rozjaśnia się czyjaś twarz.

Jak zostać Posłańcem Serdeczności?

Zapoznaj się z poniższymi zasadami a następnie, kiedy już podejmiesz decyzję, skontaktuj się ze mną, pisząc na adres: danuta.popowicz (at) gmail.com. 

Obowiązki Posłańca... w zasadzie nie są obowiązkami, bo to sama przyjemność. Zadaniem Posłańca jest rozdanie otrzymanych Skrawków w dowolny sposób. Polecam wręczanie ich zupełnie obcym osobom i zwrócenie uwagi na rekcje. Można też zostawiać Skrawki w rożnych miejscach publicznych jak parki, sklepy, przystanki autobusowe i tak dalej. 

Moja prośba jest tylko jedna - przesłanie mi zdjęcia lub kilku ze Skrawkiem i miejscem "lądowania" w tle. Gdyby udało się dodatkowo zrobić komuś zdjęcie ze Skrawkiem... byłoby fantastycznie popatrzeć na taki uśmiech, bo na pewno będzie. Tu od razu zaznaczam, że przysłanie mi zdjęcia osoby lub osób przyjmuję za zgodę na publikację ich wizerunku na stronie i w mediach społecznościowych.

Ponieważ zainteresowanie akcją jest coraz większe, nie obiecuję, że wszystkim chętnym prześlę pakiet Skrawków Serdeczności. To jest po prostu niewykonalne. Jeśli bardzo zleży Ci na otrzymaniu pakietu, popierasz taką akcję i chcesz ją symbolicznie wesprzeć... po prostu postaw kawę i daj mi znać, załączając do kawy informację. Gwarancją jest kawa za minimum 10 zł. 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oczywiście stawianie kawy nie oznacza, że już nikt nie dostanie Skrawków bezpłatnie. :) Będę je rozsyłać tak długo na ile wystarczy mi sił i funduszy. Takie było założenie od początku - to nie jest i nigdy nie będzie sposób na jakikolwiek zarobek z mojej strony. A ponieważ koszty są, potrzebne jest Wasze niewielkie wsparcie.

Od niedawna zamawiam cyfrowe wydruki i Skrawki wyglądają świetnie. Jednak nadal muszę je wycinać, pakować i rozsyłać. Teraz marzy mi się zamówienie w profesjonalnej drukarni, może nawet ze specjalnymi opakowaniami. Mam wielką nadzieję, że taki dzień kiedyś nadejdzie. :) 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Monako, Cannes i Nicea

Okres zimowy nieco przygasza akcję ale nie całkowicie, A dowodem są dzisiejsze zdjęcia. Pierwszy zestaw zdjęć został przesłany przez Posłańca z Monako.  Dwa kolejne punkty na "skrawkowej" mapie to Cannes i Nicea. Posłańcowi dziękuję.  

Brno i Mikulov

 Tak blisko, a jednak dopiero teraz Skrawki dotarty do Czech. Bardzo mnie to cieszy, szczególnie jak patrzę na mapę Skrawków. Pięknie się nam rozrasta. I choć nie jest to głównym celem akcji, cieszy i dodaje zapału na więcej. Tym razem pocztówki z Brna i Mikulova. 

Światowy Dzień Dobroczynności - #GivingTuesday

 Dzisiaj 29 listopada to Światowy Dzień Dobroczynności. Przyznaję się szczerze i ze wstydem, że nie wiedziałam o tym. Jednak jakaś dobra duszyczka podesłała mi maila z informacją. W pierwszym momencie pomyślałam, że to spam i już chciałam wywalić do kosza. Jednak w ostatniej chwili powstrzymałam się i przeczytałam dokładniej.  GivingTuesday (Dobroczynny Wtorek) to inicjatywa zapoczątkowana jako eksperyment społeczny w 2012 roku w Nowym Jorku. Po 2 dniach wyprzedaży – #BlackFriday i #CyberMonday – robimy zwrot i zamiast wydawać – zaczynamy dawać. Dzielimy się tym co mamy – przekazujemy ubrania, wspieramy zbiórki żywności, poświęcamy swój czas na pomoc, wpłacamy darowizny albo też dzielimy się w internecie dobrymi inicjatywami i robimy dobry „hałas”. Szczegóły znajdziesz na stronie  Giving Tuesday Pl Akcja Skrawki Serdeczności idealnie wpasowuje się w ten trend społeczny. Bo czy dobre słowo, szczery uśmiech, to nie są ważne "towary" w naszym życiu? Ważne i to jeszcze jak!  Cies