Przejdź do głównej zawartości

Skrawki lokalnie

Skrawki Serdeczności nie zawsze wybierają się w daleki świat. Lokalnie pojawiają się nawet częściej i w sumie to bardzo dobrze. Docierają do różnych miejsc i też różne zdjęcia przysyłają mi Posłańcy. Trudno jest robić oddzielne wpisy do każdego zdjęcia i każdego miejsca, dlatego, od czasu do czasu, będą wpisy zbiorcze.

Skrawki lokalnie? Oczywiście, przecież tu w Gliwicach powinno być ich najwięcej. I są, co widać na przykładowych zdjęciach.

Dzisiaj udało mi się dotrzeć do parku Chopina w Gliwicach i zostawić garść Skrawków. 
Niedawno cały stosik Skrawków trafił do Poradni REHA-MED w Gliwicach, przy ulicy Pszczyńskiej. 


Gliwice, Park Chrobrego, to chyba miejsce najczęściej odwiedzane przez Skrawki. 


Jeden ze Skrawków trafił do pracowni krawieckiej.

Kolejny znalazł nowego właściciela w Pisku koło Pszczyny. Tu już tak bardziej świątecznie.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skrawkowy kalendarz adwentowy

 Rok temu na blogu Deni Mix udostępniłam wyjątkowy kalendarz adwentowy. Przygotowałam Skrawki Serdeczności w wersji świątecznej, z prostymi rysunkami. Na każdym skrawku umieściłam hashtag #skrawkiserdeczności, dzięki któremu odnajdujemy się w internecie. Na arkuszu znajdziesz 24 Skrawki, czyli dokładnie tyle, ile trwa Adwent. Pobierz plik, wydrukuj (najlepiej na kartce z bloku technicznego), wytnij według zaznaczonych linii. Na odwrotnej stronie napisz coś miłego.  Każdego dnia, począwszy od 1 grudnia, weź jeden Skrawek i podaruj go drugiej osobie. Tylko tyle, dasz radę.  Pliki do pobrania: PNG lub PDF

Etui na Skrawki Serdeczności

Rozsyłając pakiety Skrawków Serdeczności, zawsze staram się jakoś je zapakować. Były już różne rozwiązania ale chyba najbardziej podobają mi się wizytowniki origami, rozmiarem idealnie pasujące do pociętych kartoników, Sposób składania wspomnianego wizytownika opisywałam już na blogu Deni Mix -  Jak zrobić wizytownik z papieru?  Pokazywałam tam również pierwsze przykłady, między innymi z narysowaną mandalą. Ostatnio znowu zrobiłam kilka opakowań z mandalami. Teraz czekają aby je zapełnić i wysłać w świat, do kolejnych Posłańców. Rzućcie okiem na nowe etui.  Skrawki Serdeczności pakowałam również w ręcznie sklejane koperty, ale moim skromnym zdaniem nie było to najlepsze rozwiązanie.  Skrawki najwygodniej przechowuje się właśnie w takim wizytowniku i póki co przy tym rozwiązaniu zostaję. Może kiedyś spełni się marzenie i złożę zamówienie w drukarni? ツ Jeśli tak, to pomyślę o ładnym i równie praktycznym opakowaniu. 

Etui na Skrawki z kodem QR

Skoro już zaczęłam Akcje Skrawki Serdeczności i nadal chcę to kontynuować, czuję się zobowiązana do jej reklamowania, tak jak tylko potrafię. Możliwości mam trochę ograniczone, ale zawsze liczę na wspaniałych Pomocników.  Rysując kolejne mandale, będące ozdobnikami etui, pomyślałam, że warto byłoby umieszczać tam adres do tej strony oraz fanpage'a na FB. Kiedyś do etui wkładałam wizytówkę z danymi, a później dołączałam tylko informacje na oddzielnej kartce. Przygotowanie kodu QR jest banalnie proste i wystarczy umieścić go we właściwym miejscu kartki, wydrukować, poskładać... i proszę.  Skoro pojawił się kod kierujący na tę stronę, warto pomyśleć o namiarach do FB. W tym przypadku nie zrobiłam odpowiedniego kodu, bo z tego co wiem, nie wszyscy wiedzą o co w tym chodzi. Poza tym do rozszyfrowania potrzebny jest odpowiedni telefon, choć nie jakiś mega wypasiony. Jednak to, że ktoś nie zna kodów QR, nie oznacza, że nie zna Facebook'a. ツ Dlatego po drugiej stronie etui znalazła się