Wyspa Fuerteventura

 Muszę przyznać, że na ostatnie zdjęcia, przesłane przez Posłańca, spoglądałam trochę z zazdrością. U nas za oknem szarówka, do tego mokro a niekoniecznie biało, w innych miejscach piękna pogoda, słonecznie, a do tego wszystkiego piękne widoki. Na szczęście u nas też bywa ładnie, niech tylko minie zima.

Tym razem jeden z posłańców dotarł na wyspę Fuerteventura, więc zwiedzamy całą okolicę. Na początek Corralejo – miasto w Hiszpanii na północnym krańcu wyspy Fuerteventura.

Kolejny punkt na mapie to wyspa Lobos. 


Popcorn Beach plaża na hiszpańskiej wyspie Fuerteventura, a na niej masa nietypowych kamyczków, które wyglądem przypominają... popcorn. 


Wydmy Corralejo -  to jedna z największych atrakcji wyspy i niesamowite zjawisko przyrodnicze. Jest to niezwykle zjawiskowe miejsce – piaszczyste wydmy zajmują powierzchnię ponad 2000 hektarów. Przez operujące słońce tworzą się tutaj niezwykłe refleksy. 
La Oliva to usytuowane na północy Fuerteventury spokojne miasteczko położone wśród pól starej lawy, z białymi domkami i malowniczymi wiatrakami.


Latarnia morska Faro de Toston.


Tefia


Los Molinos


Gdzieś po drodze...


Caleta de Fuste


Czarna plaża


La ParedMorro Jable

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skrawkowy kalendarz adwentowy

Etui na Skrawki Serdeczności

Etui na Skrawki z kodem QR