Przejdź do głównej zawartości

Rachowice i Sośnicowice

Kolejne relacje z pobliskich okolic, ale równie pięknych jak te dalekie. Dawno, dawno temu pisałam pracę maturalną na temat drewnianych kościółków. Pewien sentyment pozostał i zdarza się, że  zaglądam do tych miejsc, które opisywałam w swojej pracy. 

Jeden z piękniejszych kościółków odwiedzić można w Rachowicach. Tam byliśmy i nawet udało mi się wręczyć Skrawek pewnej pani, na którą zwróciłam szczególną uwagę. Osoba już niemłoda, właśnie odpoczywała na ławeczce. Obok stał ower i widać było na pierwszy rzut oka, ze pani nie tylko lubi wycieczki rowerowe ale i często je uskutecznia. Pani podziękowała mi cudownym uśmiechem a to zawsze cieszy. Szanując prywatność, zdjęcia nie będzie. Za to jest kościołek.  
Wracając już do domu, zatrzymaliśmy się w Sośnicowicach, żeby i tam zostawić trochę Skrawków. Między innymi w cukierni Hania, gdzie serwują pyszne lody. A na poniższych zdjęciach kościół i urząd miejski. 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Mini zestawy Skrawków Serdeczności

Czekam na bardziej wiosenne temperatury, żeby ruszyć w teren z nową porcją kolorowych kartoników. A w teren tym bardziej, ponieważ dorobiłam się pojazdu, który powinien bez problemu pokonywać wszelkie chodnikowe dziury i nieco zbyt wysokie krawężniki. Jeśli bywacie w Gliwicach rozglądajcie się za czerwoną bestią... ops, chciałam napisać czerwonym skuterem dla niepełnosprawnych . Bestia to oczywiście skuter, nie ja. A może jednak odwrotnie? ヅ Dlaczego "bestia"? Tak został "ochrzczony" i chyba nawet mogę uznać, że teraz ma matkę chrzestną? ヅ Pomyślałam sobie, że nie zawsze jest czas na wyjaśnienia o co w tym chodzi. Skrawek znaleziony w jakimś miejscu nie zawsze nakłoni do odwiedzenia strony internetowej i zaangażowania się w Akcję. Jak zatem  bardziej zainteresować obdarowanego? Myślę nad tym. Póki co przygotowałam małe koperty z  krótkim tekstem. Każda z nich zawiera klika Skrawków, tak aby obdarowany mógł podzielić się życzliwością z innymi osobami. Krótki tekst te

Skrawkowy kalendarz adwentowy

 Rok temu na blogu Deni Mix udostępniłam wyjątkowy kalendarz adwentowy. Przygotowałam Skrawki Serdeczności w wersji świątecznej, z prostymi rysunkami. Na każdym skrawku umieściłam hashtag #skrawkiserdeczności, dzięki któremu odnajdujemy się w internecie. Na arkuszu znajdziesz 24 Skrawki, czyli dokładnie tyle, ile trwa Adwent. Pobierz plik, wydrukuj (najlepiej na kartce z bloku technicznego), wytnij według zaznaczonych linii. Na odwrotnej stronie napisz coś miłego.  Każdego dnia, począwszy od 1 grudnia, weź jeden Skrawek i podaruj go drugiej osobie. Tylko tyle, dasz radę.  Pliki do pobrania: PNG lub PDF

Etui na Skrawki Serdeczności

Rozsyłając pakiety Skrawków Serdeczności, zawsze staram się jakoś je zapakować. Były już różne rozwiązania ale chyba najbardziej podobają mi się wizytowniki origami, rozmiarem idealnie pasujące do pociętych kartoników, Sposób składania wspomnianego wizytownika opisywałam już na blogu Deni Mix -  Jak zrobić wizytownik z papieru?  Pokazywałam tam również pierwsze przykłady, między innymi z narysowaną mandalą. Ostatnio znowu zrobiłam kilka opakowań z mandalami. Teraz czekają aby je zapełnić i wysłać w świat, do kolejnych Posłańców. Rzućcie okiem na nowe etui.  Skrawki Serdeczności pakowałam również w ręcznie sklejane koperty, ale moim skromnym zdaniem nie było to najlepsze rozwiązanie.  Skrawki najwygodniej przechowuje się właśnie w takim wizytowniku i póki co przy tym rozwiązaniu zostaję. Może kiedyś spełni się marzenie i złożę zamówienie w drukarni? ツ Jeśli tak, to pomyślę o ładnym i równie praktycznym opakowaniu.